Polecenie służy do uruchamiania serwisów. Serwisy te muszą być zarejestrowane, czyli utworzone lokalnie (zob. polecenie add) lub zeskanowane z istniejącej wcześniej instalacji (zob. polecenia migrate i scan).
Serwisy, które już są uruchomione, przy próbie ponownego startu zostaną pominięte.
sowizor start <sid> sowizor start [filtr1 [filtr2 [...]]] sowizor start all|respawn|sowizor |
Aby uruchomić konkretny serwis, należy podać jego identyfikator sid jak parametr komendy. Zostanie on uruchomiony bez względu na to, czy posiada flagę automatycznego startu, czy nie (zob. enable i disable).
sowizor start opole_mbp_ks |
Parametr all
służy do uruchomienia wszystkich serwisów, które powinny chodzić, tzn. tych, które mają włączony status automatycznego startu serwisu. (zob. komendy enable i disable).
Dodatkowo polecenie to będzie uruchamiało (o ile nie jest jeszcze uruchomiona) usługę sowizora.
Inną metodą grupowego uruchamiania serwisów jest posłużenie się filtrami. (zob. opis filtrów w komendzie list). Serwisy pasujące do filtru, które mają włączony status automatycznego startu zostaną wówczas uruchomione.
sowizor start sowasql sowizor start opole sowizor start sowa2 konin |
Grupowe uruchamianie serwisów domyślnie pomija katalogu z wyłączoną flagą automatycznego startu. Aby grupowo uruchomić nieczynne serwisu, trzeba dodatkowo do listy filtrów dodać filtr disabled
.
Dotyczy to serwisów, których procesy serwerowe są kontrolowane przez sowizora, tj. serwisów z grupy z3950 oraz sowasql.
Parametr respawn
sprawdza, czy procesy, które zostały wcześniej uruchomione nadal działają. Jeśli nie - a stało się to w wyniku awarii serwisu, a nie poprzez jego zatrzymanie poleceniem stop - procesy tych serwisów są ponownie, awaryjnie uruchamiane.
Do jej uruchomienia służy parametr sowizor
. Zasada jest taka, że usługa ta powinna działać zawsze (z wyjątkiem procesu aktualizacji pakietów oprogramowania, kiedy jest ona automatycznie zatrzymywana).