Serwer protokołu SIP2

Wstęp

Serwer protokołu SIP2 to niezależny moduł serwerowy, który służy klientom protokołu SIP2 do komunikacji z systemem bibliotecznym SowaSQL.

Protokół SIP2 (Standard Interchange Protocol v.2) został opracowany przez firmę 3M (a później zaadaptowany także przez innych producentów) do komunikowania się przez urządzenia samoobsługowe - takie jak kioski do samodzielnych wypożyczeń i zwrotów książek - z dowolnym systemem informatycznym obsługującym wypożyczalnię w bibliotece. W szczególności znajduje on obecnie zastosowanie w przypadku urządzeń obsługujących technologię RFID - radiowego zabezpieczania i identyfikacji zbiorów bibliotecznych.

Dostępny dla systemu SowaSQL serwer protokołu SIP2 obecnie został przetestowany z urządzeniami firmy ARFIDO (http://arfido.com/), 3M, przy czym istnieje możliwość współpracy z dowolnym dostawcą urządzeń zgodnych z protokołem SIP2 (przed podjęciem decyzji o zakupie warto wymagać od dostawcy przeprowadzenia szczegółowych testów oferowanych urządzeń z modułem SIP2 dla SowaSQL).

Niniejsza dokumentacja dotyczy wersji 1.2.0 z dnia 2018-11-21.